Основні види поверхонь, на які наносять плівки Oracal

Нанесення плівки на фарбу

Строк служби вінілової плівки і, відповідно, тривалість експлуатації вашої реклами суттєво залежать від якості нанесення фарби і якості самої фарби. Не потрібно клеїти Oracal на щойно пофарбоване авто, дайте фарбі висохнути хоча б тиждень. Інакше плівка потім зніметься тільки разом з фарбою. Потрібно також враховувати погодні умови, тому що вологість і холод можуть скоротити строк використання реклами. Фарба з поганою адгезією до поверхні буде облазити просто під час нанесення плівки. Якщо ви вирішите відклеїти частину наклеєної плівки чи «монтажки», з’ясуйте, яка саме фарба була використана в цьому випадку, тому що деякі фарби містять в собі віск, силікон, ацетон та інші сполуки, які погіршать адгезію плівки та фарби. Погано клеїться Oracal і на латексну фарбу. Поверхня, на яку буде наноситися плівка, повинна бути чистою, рівною, гладенькою, оскільки будь-які розводи та патьоки фарби будуть помітні через плівку Oracal.

Нанесення плівки на скло

У випадку монтажу плівки на вітрини та вікна, особливо якщо це прозора вітражна чи інша декоративна (прозора чи напівпрозора) плівка, необхідно враховувати, що через прозору плівку буде видно будь-який дефект. Тому вікна потрібно очищати особливо ретельно. Спочатку вікно миють водою з додаванням миючого засобу, який не містить віск (наприклад, «Gala»), потім треба відчистити вікно від механічних забруднень, залишків зварювання, вапна, фарби, іншого прилиплого сміття. Для цього найкраще підійде спеціальний скребок зі вставленим в нього лезом. Дуже важливо очистити від забруднень ще й прилеглі поверхні: підвіконник, раму та інше. Якщо цього не зробити, то ви випадково можете забруднити плівку, зачепивши будь-яку неочищену поверхню її клейовим боком, що зіпсує плівку, зробить її непридатною для подальшої роботи. Після всіх підготовчих робіт приступаємо до останнього етапу обробки: обезжирюванню вікна ізопропіловим спиртом. Можна зробити це також антисиліконом або спиртом.

.

Прозорі та напівпрозорі плівки необхідно наклеювати лише за допомогою води, інакше будуть помітні клей, дрібні бульбашки та розводи. Якщо ви працюєте без помічника, то спочатку намочіть скло, потім прикладіть до нього плівку (з боку вінілу). У більшості випадків плівка фіксується на склі, що дозволяє зняти паперову підкладку. Далі рясно змочуєте ледь мильною водою клейовий бік плівки, перевертаєте і прикладаєте до вікна. Після цього треба вирівняти плівку відносно поверхні та розгладити для усунення особливо великих нерівностей та бульбашок. Тепер ракелем ретельно від верху та центру до низу і до країв видавлюєте воду. Не треба лякатися появи на прозорому матеріалі розводів та плям в перші два тижні після нанесення плівки. Це звичайний процес висихання залишків води.

Нанесення плівки на текстурні поверхні

Oracal дуже добре наклеюється на рівну гладеньку поверхню. Якщо ж вам потрібно нанести аплікацію на текстурну поверхню, потрібно застосувати фен. Під дією тепла плівка робиться м’якою і облягає всі вигини та опуклості, однак не потрібно надто перегрівати плівку. І пам’ятайте, що для такої поверхні єдино правильним вибором буде лита плівка.

Нанесення плівки на складні (комбіновані) поверхні

Такий вид робіт найчастіше трапляється, коли наклеювати плівку треба на всю поверхню автомобіля. Важливо врахувати, що для такої роботи підходить не будь-яка плівка, а лише високоякісний литий вініл, з його хорошою еластичністю та здатністю гарно розтягуватися (ці характеристики уточнюйте у постачальників). Адже різні марки плівки мають різну межу натягу (розтягування): від 30% та більше. Ця технічна характеристика особливо важлива в роботі з саме такими поверхнями, оскільки натягу зазнає і клейовий шар, і якщо плівку натягнути занадто, то в подальшому при перепаді температур плівка буде тяжіти до того, щоб повернутися до початкового свого стану. Не потрібно забувати й про те, що площа наклеюваної плівки повинна бути дещо більшою за площу, яку планується обклеїти, оскільки під час натягування (деформації) плівки по ширині плівка зменшується по довжині. Дуже уважно поставтеся до вибору місця для текстової чи іншої графічної інформації, яку бажано не деформувати. Після монтажу плівки Oracal на опуклу чи ввігнуту поверхню зображення може дуже спотворитися. Тому часто варто такі елементи спочатку вирізати, а потім наклеювати окремо.

Технологія нанесення плівки
 • Вибір плівки. Сучасний ринок пропонує нам дуже великий вибір спеціальних плівок для нанесення аплікацій, більшість з яких мають систему усунення бульбашок та відстроченої фіксації. Наприклад, деякі марки плівок можуть фіксуватися лише при сильному натисканні чи нагріванні вище певної температури, а є й такі, які фіксуються тільки через кілька годин після нанесення плівки, що дозволяє розміщувати та пересувати плівку так, як ви вважатимете за потрібне.
 • .
 • Випуклі поверхні. Обклеювання випуклих поверхонь зручніше проводити вдвох. Ви рівномірно нагріваєте плівку по зазначеній площі, а ваш помічник поступово розтягує і укладає її на поверхні. Розтягнута плівка при нагріванні зменшується в розмірах., що дозволяє клеїти плівку навіть на круглі поверхні.
 • Заглиблення Спочатку плівку треба наклеїти навколо заглиблення, потім її нагрівають і поступово вкочують в зазначене заглиблення. Тут дуже важливо врахувати характеристики плівки та ступінь можливого натягу. Неправильно підібрана марка плівки стане причиною того, що плівка просто повернеться до свого початкового стану, і роботу буде зіпсовано.
 • Саморізи, заклепки. Місця, в яких є саморізи та заклепки, обробляються феном вже після нанесення аплікації. Треба просто нагріти плівку та розгладити ракелем чи пальцями. Зайве повітря виводиться шляхом проколювання бульбашки тонкою голкою.

Нанесення плівки на пластик (ПВХ, акрил, полікарбонат)

При правильній підготовці матеріалу до наклеювання (очищення, обезжирювання) плівка лягає на пластик ідеально. Деякі винятки описано нижче.

 • Акрил добре поглинає вологу. Тому при зовнішньому застосуванні, особливо якщо використовувати товсту (більше 120 мкм) плівку, можливе виділення деякої кількості конденсату між плівкою та акрилом, внаслідок чого з’являються бульбашки, відторгнення та деформація плівки. Звичайна ж плівка прекрасно пропускає крізь себе невелику кількість конденсату.
 • ПВХ Для виробів з цього виду пластика компонентами, які утруднюють аплікацію, є поверхневі агенти. Поверхню ПВХ треба протерти білим винним оцтом, а потім – толуолом. Це застереження стосується неперевірених пластиків, більшість же якісних ПВХ не мають подібних недоліків.
 • Монолітний полікарбонат дуже всотує вологу з атмосфери, а при зниженій вологості випаровує її на поверхню. Перед наклеюванням плівки потрібно висушити лист полікарбонату або в камері впродовж години, або ж витримати 3-6 днів у приміщенні зі зниженою вологістю (до 30%). При роботі з монолітним полікарбонатом необхідно також застосовувати якомога тоншу плівку. Очищувати полікарбонат краще неабразивним миючим засобом без зволожувачів, а після цього ще протерти насухо. Якщо очищувати поверхню полікарбонату розчинниками або спиртами, то він може потріскатися.

Наклеювання плівки на тент (банерну тканину)

В більшості випадків прямий широкоформатний або трафаретний друк на банері є набагато доцільнішим та вигіднішим, ніж нанесення на нього вінілової плівки, тим більше, що на банер можна клеїти лише спеціальні плівки з серії Oracal, а це ще більше здорожчує ціну виробу. Виняток становлять банерні лайт бокси, коли на світлопропускаючий банер наноситься транслюцентна плівка (набагато яскравіша за звичайний друк). Спроба наклеїти на банер звичайний (стандартний) Oracal 641 спричинить те, що за дуже короткий час банер зморщиться і потріскається.

Для обезжирювання банерної тканини не можна використовувати розчинники, хороший варіант – спирт.

Треба враховувати й те, що не всі банери мають сумісність з вініловою плівкою, у тому числі з армованим пластифікованим вінілом. Тому, якщо вам потрібна банерна тканина для нанесення на неї вінілової плівки, інформацію про особливості тої чи іншої банерної тканини обов'язково уточнюйте у постачальників.

Нанесення плівки на бетон

За деяких умов є можливим нанесення вінілової плівки на бетон. Для цього бетон потрібно попередньо пофарбувати або покрити шаром герметика, оскільки бетон дуже поглинає вологу.

Нанесення плівки на алюміній (неанодований)

Нанесення плівки на алюміній проводять в такій послідовності: спочатку алюміній очищають від змазки і протравлюють кислим поліролем, потім очищають розчинником і тільки після цього наносять вінілову плівку.

Матеріали та умови, непридатні для нанесення аплікацій

До матеріалів, які є непридатними для нанесення на них аплікацій, належать:

 • поверхні зі слабким зв’язком, тканини з ворсом, акрилова фарба, матеріали, покриті воском;
 • металічні поверхні, вкриті іржею;
 • несклеювані основи (наприклад, підкладки вінілової плівки);
 • матеріали, оброблені силіконом, матеріали, оброблені хімічними засобами (захист від корозії), поверхні, оброблені воском, запилені та масні матеріали;
 • нерівні, шершаві матеріали – непофарбоване дерево, чорний метал, корок, пінопласти, тканини і т.п.;
 • матеріали зі складною нерівною поверхнею;
 • запилені та побілені поверхні (штукатурка, азбест, гіпс, гіпсокартон);
 • матеріали, які виділяють вологу у вигляді пари. До таких матеріалів належить, наприклад, полікарбонат;
 • а також поверхні, оброблені герметиком та лаком.

Непридатними умовами для нанесення аплікацій з вінілової плівки є підвищена вологість та/або холод.

Звернути увагу

 • При маркуванні харчових продуктів.
 • Коли матеріал призначений для використання в екстремальних умовах (низькі та високі температури, пряме сонячне світло, механічна дія, потрапляння хімічних речовин, морська вода).
 • • Нанесення плівки на антикваріат та предмети мистецтва.

Найбільш якісною є аплікація плівок на абсолютно гладеньку, обезжирену, очищену від пилу та бруду поверхню. Для продовження строку експлуатації виробів, на які нанесено вінілову плівку, треба постійно тримати в чистоті рекламну поверхню, що знаходиться на вулиці, при цьому для миття треба використовувати миючі засоби з додаванням м’якого нелужного мила чи очищувачем типу «Містер Мускул». Випари розчинників діють на саму плівку. Будь-яку рекламу можна захистити автомобільним воском або спеціальною захисною плівкою.