Використання вінілової плівки Oracal у виробництві реклами

Виниловая пленка oracal

Примітка. В наш час ринок пропонує дуже багато марок різноманітних вінілових плівок (Avery, Ritrama). Найчастіше використовують плівку фірми ORACAL. Саме тому в мові фахівців часто можна почути цю назву фірми-виробника в якості синоніма до слів «вінілова плівка». У більшості випадків ми в своїй роботі використовуємо саме плівку ORACAL, і тому я також буду часто взаємозамінювати ці два поняття: «вінілова плівка» та ORACAL.

За способом виробництва самоклеючі плівки поділяються на литі та каландровані. Каландровані ж плівки поділяються на полімерні (від грецького слова «різноманітний») та мономерні. Кожен з цих різновидів плівок має свої «плюси» і «мінуси». Вибір на користь того чи іншого варіанта буде залежати від ваших вподобань та завдань, яким повинен буде слугувати готовий виріб. Наприклад, строк експлуатації мономерних плівок – 2-3 роки, полімерних – 3-5 років, а литі будуть вам слугувати більше 5-ти років. Недоліком каландрованих мономерних плівок є їх нееластичність, до того ж вони часто дають зіступ (усадку), їх можна застосовувати виключно для рівних гладеньких поверхонь. В той час як литі плівки вирізняються високою якістю, дуже еластичні, що дає змогу наносити їх на складні криволінійні та вигнуті поверхні та використовувати в екстремальних умовах.

Характеристики деяких видів плівок

Кольори. Увага! Список кольорів наведено як орієнтовний, якість зображення дуже залежить від налаштувань монітора і не є еталоном. Для точного вибору кольору користуйтеся колірними розкладками ORAFOL.

Економ серія Oracal 641

Опис:
 • Самоклеюча мономерна вінілова плівка «економ» серії для загального використання. Аналог Avery 500.
 • • Випускається 60-ти кольорів, кожен з яких може бути глянцевим або матовим. (Обов’язково уточнюйте наявність потрібного вам кольору у постачальника. Оскільки не завжди є в наявності вся колірна гама.)
 • Температура для поклейки – від +10 до +30°С. Наведена оптимальна температура. За нижчих температур клей просто не тужавіє, а за вищих – плівка легко деформується та тягнеться.
 • Товщина плівки без підкладки – 0,075 мм.
 • Строк експлуатації – до 3 років. Скорочується (зменшується) від негативних атмосферних впливів, таких як пряме сонячне проміння та перепади температур. При інтер’єрному використанні строк експлуатації є практично необмеженим.
 • Сфера застосування. Стандартна економ-плівка використовується у виробництві зовнішньої реклами для коротко- та середньострокової експлуатації. З власного досвіду можу сказати, що у 95% випадків вибір падає саме на цю плівку. Оскільки 1-3 роки використання – це більш ніж достатній строк для більшості рекламних вивісок.

Лита плівка «преміум» класу Oracal 751

Опис:
 • Це високоякісна лита плівка для довгострокового використання. Аналог Avery 800.
 • Випускається 117-ти глянцевих кольорів. Перед плануванням проекту уточнніть у постачальника наявність плівок необхідних вам кольорів, оскільки більшість з них не завозиться.
 • Температура для монтажу плівки має бути не нижча за + 8°С. Клеїти можна за будь-якої температури, але за низьких температур вона не тужавіє, а за високих – тягнеться та «пливе». Oracal 751 – це дуже тонка плівка, тому за температури вище 25-30°С вона дуже деформується, і наклеювати її стає проблематично.
 • Товщина плівки без підкладки – 0,06 мм.
 • Строк експлуатації – більше 5-ти років. Стійка до температурних перепадів, УФ випромінювання, водостійка, також стійка до дії більшості масел, несильних кислот та лугів, морської води.
 • Сфера застосування. Плівку ORACAL 751 застосовують у виробництві зовнішньої реклами для довгострокової експлуатації. Ця плівка ідеально підходить для поклейки реклами на автомобілі, а також на водний транспорт. Особливо в тих місцях, де потрібне витягування плівки. Використовують її також і для заміни кольору металопластикових вікон, у виробництві дорогих вивісок, розрахованих на довготривалу експлуатацію.

Вітражна (прозора) плівка Oracal 8300

Опис:
 • Це прозора глянцева плівка.
 • Випускається 30-ти кольорів, можливі також колірні комбінації при накладанні плівок. Обов’язково уточнюйте у постачальника наявність потрібного вам кольору. При виборі кольору плівки дивіться на неї проти світла.
 • Температура для склеювання – не нижча за +8°С. Плівки цього класу наносять виключно «на воду» і обов’язково з ретельною підготовкою поверхні (про це читайте нижче).
 • Товщина плівки без підкладки – 0,08 мм.
 • Строк експлуатації – до 5-ти років. Скорочується при негативних атмосферних впливах, таких як пряме сонячне проміння та перепади температур.
 • Сфера застосування. Вітражна плівка Oracal 8300 використовується у виробництві світлової зовнішньої реклами для довготривалої експлуатації, а також при оформленні вітрин та фальш-вітражів. Основне її застосування – це декоративне оформлення вітрин і створення псевдо-вітражів. При наклеюванні на прозоре скло ця плівка змінює його колір, але прозорість (відносна) залишається.

Транслюцентна (світлорозсіююча) плівка Oracal 8500

Опис:
 • Плівка Oracal 8500 – це світлопропускаюча матова плівка для висококласної світлової реклами. Аналог Avery 4500. Недорогий замінник Oracal 8100.
 • Представлена у 55 матових кольорах. Уточнюйте у постачальника наявність плівки потрібного вам кольору чи відтінку. Вибирати колір плівки треба, обов’язково роздивляючись його на світло. (Ви зрозумієте чому, коли подивитеся і порівняєте.)
 • Температура аплікації повинна бути не нижчою за +8°С.
 • Товщина плівки без підкладки – 0, 08 мм.
 • Строк експлуатації – більше 5-ти років. Скорочується при негативних атмосферних впливах, таких як прямі сонячні промені та перепади температур.
 • Сфера застосування. Цю плівку використовують для виготовлення світлових вивісок (об’ємні букви, короби light box та інш.).
 • Плівка Oracal 8500 гарантує рівномірний розподіл і однорідний колір при освітленні зверху та при проникаючому освітленні.

Банерна лита плівка Oracal 451

Опис:
 • Еластична матова плівка для монтажу на банери і тенти. Аналог Avery 1200.
 • Випускається 30-ти матових кольорів. Завозиться дуже рідко.
 • Температура для монтажу – не нижча за +8°С.
 • Строк експлуатації – до 3 років.
 • Клеїти краще «мокрим способом» («на воду»).
 • Сфера застосування. Плівку Oracal 451 використовують для коротко- і середньотривалої експлуатації. Ідеально підходить для аплікації на гнучкі поверхні (банер, тент). Але останнім часом через доступність безпосереднього друку на тенти та банери вона практично майже не використовується у виробництві зовнішньої реклами.

Інші плівки

Попри все бажання, розповісти про всі можливі варіанти вінілових плівок, які пропонує ринок, є неможливим. Та все ж про деякі спеціальні та такі, що широко використовуються, згадаємо.

Металізовані плівки («срібло», «золото», «хром») мають дзеркальну поверхню. Використовуються для створення яскравих та таких, що запам’ятовуються, вивісок і табличок.

Плівки під друк. Існує дуже великий спектр спеціальних плівок під друк, які вирізняються цілим набором характеристик. При виборі намагайтеся не купувати зовсім дешеву китайську плівку. Орієнтуйтеся на бренди Oracal, Avery, Ritrama.

Плівки зі слабким клейовим шаром. Демонтаж самоклеючих плівок – це дуже складний та трудомісткий процес, особливо, коли справа доходить до зняття клею. Тому, коли вам потрібні тимчасові наклейки, найкращим рішенням буде вибір саме таких плівок. Вони тримаються достатньо добре, а знімаються легко, не залишаючи на поверхні слідів від клею.

Флуоресцентна плівка. Цей вид плівки, який вирізняється дуже яскравими «ядучими» кольорами, застосовують для привернення уваги (зазвичай у нічний час).

Світловідбиваюча плівка, , як можна зрозуміти з самої назви, відбиває світло. ЇЇ застосовують для виготовлення дорожніх знаків та спеціальної дорожньої і сигнальної розмітки.

Декоративні плівки. Це цілий клас плівок різноманітних кольорів та структур, які дозволяють надати оригінального вигляду вітрині чи приміщенню («сатин», «дерево», «мармур» та ін.).

Плівка для написання крейдою (зеленого або чорного кольору) дозволяє наносити по її поверхні ті чи інші написи крейдою. Використовується для виготовлення «крейдових» меню, дощок, штендерів.